Nejčastější dotazy + Pravidla

24. června 2009 v 22:08 |  Soutěž
K napsání tohoto článku jsem se dlouho neměla (teda - den :), protože hned po té, co se mi podařilo napsat všechna pravidla, stiskla jsem špatnou klávesu a napsaný text byl nenávratně fuč - poznal pravděpodobně každý. Tak teda znova (chci se omluvit, že tu "plácám" jeden dotaz za druhým a to neposloupně, ale po té, co se mi článek jednou smazal, to podruhé stejně uspořádaným způsobem bohužel napsat nešlo):


1) Říkáte, že toto je soutěž. O co se hraje?

- O nic. Soutěž je zaměřena čistě na objektivní (v rámci našich možností) hodnocení fotografií. A především proto, abyste zjistili, co si o vašich fotografiích myslí ostatní či kam se eventuelně můžete až dohrabat. No, a také se eventuelně dozvíte, co byste měli zlepšit na vašich fotografiích.
Tato soutěž je čistě amatérského původu týkající se čistě (nejen) amatérských prací.

2) Kdo bude vítězem?

- Autor fotografií, který se skrze několik kol dostane až do finále. Ten, jenž vyhraje, nemusí dělat nejlepší fotografie - touto větou mám na mysli, že jedna fotografie, co se líbí prvnímu, se nemusí líbit ostatním. Vše je čistě relativní. Z toho vyplývá další "chytrá" věta - prosím, buďte tolerantní.

3) Jak se dozvím, že soutěž začala (aneb pro účastníky)?

- K tomu slouží právě e-maily, které jste uvedli v přihláškách (viz tento článek) - pomocí těch vás kontaktujeme a v předstihu (+ - jeden týden) vám sdělíme, kdy začíná první kolo. Také pokud jste uvedli web, tak pomocí něj vás eventuelně informujeme pomocí komentáře. :)

4) Jsem přihlášen/a a vím, kdy soutěž začne, jenže v té době nebudu přítomen/na (aneb budu např. na dovolené). Co s tím?

- Napište nám na e-mail (9Lucy939@seznam.cz - nelekejte se přezdívky, jen starý mejl používaný právě pro tyto účely... .p) a my se s vámi domluvíme.

5) Jsem tu jen proto, abych podpořil/a soutěžících. Jak se mám správně chovat?

- Toto zná pravděpodobně hrubě, ale ráda bych, aby soutěž měla nějakou úroveň (nehledě na to, že je demokracie /= každý si dělejte co chcete, jde to na váš účet/) - vzhledem ke zkušenostnem z minulého kola můžu odvodit toto:
◄ Pište k fotografiím účastnících se komentáře obsahující (objektivní) názor - můžete říci, že se vám foto líbí/nelíbí a proč je tomu tak. Snažte se omezit hrubé urážky (např. kdo asi napíše komentář typu "to je ale hnus"? :)) => buďte tolerantní, jsme přeci lidi.
◄ Kromě našich bodových hodnocení fotografie také budou vyžadovat vaše hlasy - aneb bude založeno hlasování. Hlasujte pokud možno dle toho, co se vám líbí, ne kdo se vám líbí (er, bohužel to vám nemůžu zakazovat). :)

6) Váš blog je plný pravopisných chyb, nelíbí se mi design, nemám ráda organizaci, s kterou se snažíte soutěž provozovat... (...) - KRITIKA SMĚŘUJÍCÍ K NÁM

- Opětovně vyplývá ze zkušeností, takže prosím čtěte:
Pravopisné chyby (gramatika): Je možné, že se tu nějaké vyskytují. Naštěstí ale máme základní školu a z toho lze odvodit, že umíme i pravopis, ale občasně se stane, že se člověk "přepíše". Co k tomu dál říct. :) Každopádně jestli jsme tu někde vykleply pořádnou hrubku a vám to skutečně nabourává zrak, jen nám to dejte vědět. :)
Design: Já osobně se spíše stále orientuji na tu část "editovat", s designem jako takovým nemám příliš zkušeností. Každopádně jsem schopna vše zkomolit do podoby "čitelné, neagresivní", takže doufám, že to není až taková pohroma. A co nás hlavně omlouvá, dokud toto není na nějaké naší vlastní doméně, nemusíme se tu až tolik bavit o odrazování designem. Doufám. :)
Naše organizace: Naše organizace je naše organizace (vlastně spíše moje => všechny stížnosti valte směrem ke mně a ne k Liconě :) a tak si vyhrazujeme právo organizovat jak chceme, takže pokud se vám to nelíbí, tak... :) - vy víte. Pokud vás to opravdu tak dokáže rozhodit, jen zavřete záložku s naší stránkou a dále se tímto nezabívejte. :)

7) Ráda bych věděl/a (...), ale nevidím zde odpověď.

- Pokud jste k tomuto článku dorazili právě včas, tak pokud možno všechny nejasnosti pište právě do komentářů zde (ať je to k tématu).

8) Jak budu zasílat díla v prvním (dalších) kole?

- Vše bude uvedeno v článku pro první kolo, ale opět ze zkušeností uvádíme nejdůležitější věci zde:
◄ Posílejte nám pouze JEDNU fotografii na dané téma a nepokoušejte se nám za žádných okolností posílat více, či ptát se nás, kterou byste měli volit. That´s forbiden.
◄ Fotografii nám posílejte na e-mail 9Lucy939@seznam.cz. E-mail bude vypadat následovně (budete-li posílat jinak, hold nám to zabere mnohem více času... to je důvod :):
- Do předmětu napište kolo + zadané téma (např. "1.kolo - makro") // téma připíšete pouze v případě, že bude na vybrání více témat.
- Fotografii zasílejte ve formátu Jpg, ne jiné.
- Fotografie posílejte v uvážených rozměrech (aneb pěkně zmenšené, eventuelně zarámované či doostřené :).
- Fotografii především posílejte v uvedeným termínu, jinak budete diskvalifikováni (nehledě na výmluvy, že vám nefungoval net apod.).
- Zákaz měnění přezdívek během kola (kvůli zmatkům).

9) Jak se budou fotografie hodnotit?

- V jednom článku uveřejníme fotografie v náhledovém zobrazení. Uvedeme autora a dále bude následovat naše hodnocení (bude se kupříkladu hodnotit, jestli fotografie není přeexponovaná či mohla mít lepší kompozici) - budeme bodovat tradičně od jedné do pěti. A protože ne každý bude souhlasit s naším (chybným/pravdivým) hodnocením, bude k dispozici anketa. Ta bude fungovat následujícím systémem - aby se předešlo výhodám ze strany těch, co by rádi podváděli, budete tentokrát hlasovat pro toho, jehož fotografie se vám zdá nejhorší. V prvním kole vypadne fotografií úměrně tomu, kolik se vás přihlásí.

10) Kolik bude kol?

- Opět, úměrně soutěžícím. Více si přečtěte v článku týkajícího se termínů.

11) Můžu se dodatečně přihlásit/odstoupit?

- Přihlásit: Můžete se přihlašovat do té doby, než bude uvedeno zadání prvního kola.
- Odhlásit: Samozřejmě, kontaktujte nás na e-mail (9Lucy939@seznam.cz) a je to. :)

12) Spamy a reklamy

- Věc, která mě (a dejme tomu další z nás) obtěžuje, proto komentáře s tímto účelem budeme mazat.

13) Kdy mohu být diskvalifikován/a?

◄ Zatím mě napadá pouze jedna možnost, kdy by se tak mohlo stát. U kol bude uvedené přesné téma vyhraněné různými pravidly (např. fotka z města za zamračeného počasí // přeháním, ale lepší př. mě nenapadl). Samozřejmě, že se v komentářích můžete zeptat na to či ono, ale jakmile byste (za případu uvedeného příkladu) nám zaslali na e-mail fotografii obsahující město za slunečného počasí, prostě a jednoduše budete diskvalifikován. Výmluvy typu "poslal/a jsem špatné foto" jsou (bohužel) neplatné, proto buďte obezřetní.
◄ A jejda, další. Pošlete-li více fotografií (to jest ve sporu s pravidly zde v bodě 8.), budete také okamžitě diskvalifikován/a. Nehledě na kterékoliv příčiny.
◄ Samozřejmě jestliže nepošlete fotografii do daného termínu, nastane totéž - diskvalifikace.

14) Dáte mi vědět potvrzení o přihlášení?

- Ještě jednou upozorňuju, že toto je soutěž tvořena normálníma (snad .p) dvěma holčinama, které s fotografiemi nemají ještě profesionální či vyšší zkušenosti.
Napíšeme vám e-mail, ve kterém vám sdělíme, že vaše přihláška se bere na vědomí. :)

15) Za jakých okolností bych se zásadně neměl/a přihlašovat?

- Jestliže se věnujete fotografii na vyšší úrovni než my dvě (za vyšší úroveň považuji znalost větší než než je základní vědění o různých kompozicích či jak základně upravit fotografii, či focení DSLR), raději zůstaňte jen podporou soutěžících. Mohlo by se stát, že pokud byste se přihlásili a vaše fotografie by byla značně nad (naší) úrovní, neměly bychom k tomu až tak co říct, což by působilo značně... neprofesionálně. :D

16) Jsem již přihlášen/a. Budu moc fotografie upravovat?

- Samozřejmě. Nebude-li uvedeno jinak, editace v programech Photoshop apod. dovolena. :)
- Jsem si zaručeně jistá, že jsem nevypsala vše podstatné, proto se s klidem ptejte dál. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama